Tuzlu Suda Aşk – Cüneyt Karaöz


Konuya baslamadan once size cok onemli ve isinize yarayacak bir bilgi vermek istiyorum. Tatile gitmeden once kesinlikle tatilpanosu.com adresine goz atin. Size cok buyuk katkisi olacak bu siteyi tatilpanosu.com adresini kesinlikle unutmamanizi tavsiye ederim. 

tuzlu-suda-ask‘‘Zamanı öğrenmek için saate bakmayı sevmezdim.’’ Diye başlamış yazarımız bu kitaba. Öyle ki; kitabın en güzel yanlarından birisi de zaman kavramını sorgulatması oldu bana. Neden bu dünyadayız? Hangi hayattayım? Yaşıyor muyum? Bu sorularla durup durup kendimden şüphe duydum sayfaları çevirirken…

Şunu da söylemem gerekiyor: Tuzlu Suda Aşk’ın tam olarak türünü çözemedim. Sadece bir aşk romanı okuyacağımı sanarak almıştım kitabı ancak hikâyedeki aşkın içerisinde birçok sürprizle karşılaştım. Biraz macera, biraz yol, biraz aşk ve biraz da psikoloji… Ayrıca dili yeraltı edebiyatına da çok yakın. Siz nasıl değerlendirirsiniz bilmiyorum ama okuyanların bu konudaki düşüncelerini yoruma eklemesini rica edeceğim.

Kitabı biraz özetlemek gerekirse; kahramanımız Lodos, kendi ağzından anlatıyor hikâyesini. Tutarsız ancak öz eleştirisini kolayca yapabilen bir karakter… Hayatının bir kısmı İstanbul’da bir kısmı da Antalya’da geçiyor. Başlarda geçmiş dönemleri birbirinden bağımsız anlatsa da ilerleyen sayfalarda kurgu yerine çok iyi oturmuş. Alışılagelmişin dışında bir aşk anlayışı var. Sıcak bir yazın ardından gelen hüzünlü ancak umut vadeden bir sonbaharı anlatıyor sanki…

Kısacası; klişelerden uzak, akıcı bir dile sahip, heyecanla okuyacağınıza garanti verebileceğim bir roman. Kitap yeni çıktığı için henüz raflara düşmemiş ancak D&R’ın web sitesinden sipariş edebilirsiniz. Aşağıda direk linkini de mevcut.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Tuzlu-Suda-Ask/Cuneyt-Karaoz/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0000000713128

One Response to “Tuzlu Suda Aşk – Cüneyt Karaöz”

  1. Rojin says:

    Muhteşem mm mm mm mm

Düşüncelerini Paylaş