Enise Ütük

Onayla ismindeki film projeme son dönemlerde biraz daha hız verip olay kurgusunu tamamen kurmaya devam ediyorum. Bu süreçte filmdeki en önemli karakterlerden olan “Sevgi” karakteri için aklımdaki ikinci Türk oyuncuda uzun süredir Enise Ütük’tür. Bildiğiniz gibi bir süre önce  Yüsra Geyik’in film karakteri için çok uygun olduğundan bahsetmiştik. Fakat Enise’nin nedense bana siması karakterin psikolojik durumunu daha iyi yansıtıyor.

Fİlm konusunda ki çalışmalarımı Onayla sayfasında genel olarak başlayıp sık sık gelişmeler hakkında kişisel sitemizde ve eleştiri sitemizde yayımlamalara devam ettik. 5 Yıllık süreçte gelişen konu, herhangi bir film konusundan farklı olmaya çalışmış ve hedef olarak bir baş yapıt olmayı amaçlamıştır. Geçen bu 5 yıllık süreçte filmin her saniyesi düşünülmüş ve genel konsepti ile kalemede alınmıştır. Daha fazla uzatmadan yakın zamanda filiz vermeye başlayacağını tahmin ediyoruz. Senaryoyu yine kendim yazmak istememden dolayı, 2011 yazında senaryo kursuna gideceğim.

Devamını Oku

Yüsra Geyik

Son dönemlerde sıkça izledigin bir dizide beni hayli etkileyen birisinden söz etmek istedim. Bu bahsi geçen dizi polisiye bir kurgusu olan ve genelde aynı olayları farklı insanlarla sunan klasik tv dizilerinden arka sokaklardır. Aslında burada bahsetmek istedigim arka sokaklarda Çoban polis isminde ki polisin büyük kızıdır. İzledigim bir kaç bölüm de itiraf etmem gerekirse gözümü çok tatlı gözüktü. Film ve TV sektöründe tanışmak istedigim bir kaç isim vardır bunlarda zaten belli başlı kişilerdir. Bu kişilerin başında Elisha Curthbet bulunuyor ardından Kate Winslet geliyor ve üçünçü olarak ilk defa bir Türk ile tanışmayı istedim. Kendisi de Yüşra Geyik’dir. Hakkında biraz araştırma yaptım yaş olarak tahminimden küçük çıktı. Kendisi 1990 doğumluymuş ve dogum yeride Samsun olarak geçiyordu. Kendi yazdığı ve oynadığı tiyatro oyunları ve filmler bulunuyormuş. Bu yüzden kariyerine beyaz perde de devam ettirme kararı almış bence çokta hoş olmuş. Bildiginiz gibi benimde onayla isminde film projem var. Erkek oyuncu için aklımda bir çok isim mevcut ama bayan oyuncu için şu an aklımda sadece Yüşra var. Kendisi aklımda ki filmin asıl kızı için çok uygun bir karakter ve ona bakarak yapabileceği şeyleri, gülüşünü ve ağlayışını düşünerek yazıyorum desem yalan olmaz. Film senaryom konusunda beni hırslandıgını da söylesem yalan olmaz. Burada bu konuya deginmemde ki asıl sebeplerden birisi de film projemde ki karaktere hitap etmeside diyebilirim. Aslında bu zamana kadar Arka Sokakları en fazla 10 bölümünü felan izlemişimdir. 10 bölümde de izledigim tek şey Yüşra diyebilirim.

Devamını Oku