Baba

Dizimsi bir havada devam eden filmde dogallık sizi filme tamamen kaptıracak. Kuşkusuz başyapıtlardan birisidir, baba filmi başyapıt yapan olay ise herkesin içerisinde ki mafya olan merakı ve konuların filmden sizi hiç koparmıyacak şekilde devam ediyor olmasıdır. Baba 1 ve baba 1’den sonra gelen baba 2 filminde baba’nın mafya babası olmadan önce ki halini anlatıyor. 3’de ise kendinden sonra ki gelen baba’nın yaşamını anlatıyor. Alpacino’yu Alpacino yapan filmde Baba filmdir. Baba filminden sonra zaten yaralı yüz filmini çekmiştir. Fakat baba filmini bilen bir çok kişi yaralı yüz filmini bilmezler. Yaralı yüz filmide mafya filmleri arasında bir başyapıt denebilecek filmlerden birisidir. Filmde temel alınan nokta aileye olan önem noktası olmuş. İnsan ne kadar mafya babası olsada sonucunda onunda bakması gereken bir aileside var. Bir çok mafya liderinin önderi olan The Godfather mafya arasında yeni bir tarz da açmıştır. Hiç yıkılmıyacak bir imaj belirleyen caralin ailesi baba filmiyle efsane filmler arasına girmeyi başarmışlar.

Devamını Oku

Maymunlar Gezegeni

Filmin başlangıcından son dakikasına kadar merak duygusunun son sürat devam ettigi bir film. Filmde eski dönemlerde ki maymunlar cehennemi filmininde esintisinde kalındıgı aşikar ortada. Filmin ikinci kısmını merak ile aylarca bekledim ve hala yılların geçmesine ragmen 2. bölümünü izleyemedim. İlk bölümünde bir grup uzay araştırmacısı bir gezegene giriş yapıyorlar ve girişleri sırasında yol aldıkları uzay araçları hep aşka boyutlara düşüş yapıyor ve olaylar bunlar üzerinde gelişiyor. Komik sahnelerin de bulundugu filmi ailecek rahatca izleyebilirsiniz. Filmin anakonusunda bilimkurgunun zamanda yolculuk ve evrimleşme konularına deginmişler. Seyri bir numaralı filmlerden birisidir.

Devamını Oku

Cinderella Man

Azim filmleri arasında esaretin bedeli ile neredeyse aynı azim derecesinde bir film. Aile ile izlenebilecek duygu yogunlugu en üst düzeye sahip mükemmel veya mükemmel ötesi bir film. Film karakteri ile kendimi özleştirdigim bir kaç filmden birisi aynı zamanda hani derler ya bende olsam aynısını yapardım diye öyle diyebildigim bir film işte. Arşivimin en ender yerinde duran filmi sadece bir kere degil bir kaç kerede izlemişimdir. Benim gibi beden sporlarından zevk almayan birisi için bile yapı olarak farklılıgın ötesine geçmişler. Gladyatör ve Akıl oyunlarıyla birlikte Russel Crove bu film ile en iyi 3 filmini belirlemiş oldu. Bir çok bayan bu filmi izlemek istemez cünkü sadece konusuna bakarak filmi izlemekten vazgeçiyorlar fakat filmi aslında izlemesi gerekenlerin baş grubunda bayanlar yer alıyorlar.

Devamını Oku